Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır?

0 1

Evimizi, iş yerimizi ya da herhangi bir adresi başka birileriyle paylaşmak istediğimizde “Akıllı telefonlarda konum nasıl atılır?” sorusu gelmektedir. Teknolojinin gelişimi ve Dünyanın gelişimi oldukça hızlı ilerlemektedir. Bazen bildiğiniz bir sokak ya da mahalle artık aylar sonra tanınamayacak hale geliyor.  Bu yüzden de insanlar da oldukları adresleri veyahut gidecekleri yeri kaybolmadan ve doğru bir şekilde gitmek istiyorlar. Bunun için pek çok yöntem ve uygulama geliştirilmiştir. WhatsApp’ın şu an da 2 milyar kullanıcısı bulunmaktadır. “Büyük bir kitlesi olan “WhatsApp nasıl konum atılır” gelin gösterelim. WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamasından nasıl konum atılacağını anlatacağız. 

WhatsApp Nasıl Konum Atılır?

Bu uygulamadan birine konum atmak gerçekten çok kolaydır.  Şimdi sizlere ne yapacağınızı sırasıyla anlatalım.

  • İlk önce konum atacağınız kişinin mesaj kutusuna girmelisiniz. 
  • Daha sonrasında sağ aşağı kısımda bulunan eklenti tuşuna basmalısınız. 
  • Orada çıkacak konum seçeneğine basın
  • Karşınıza iki adet seçenek çıkacak bunların birbirinden farkı isi birisi attığınız andan itibaren sizin belirlediğiniz süre içinde konum bilgileriniz sürekli attığınız kişiye aktarılmaktadır. Diğer konum seçeneği ise bir defa atmaya özeldir. Attıktan sonra isterseniz kilometrelerce öteye gitseniz de attığınız yeri göstermektedir. 
  • Adres seçimi yapıldıktan sonra mesaj butonunda gönder tuşuna bastıktan sonra konumunuz gönderilecektir.

Aynı süreç Messenger uygulaması için de geçerlidir. Herhangi bir farkı yoktur. 

SMS ile Konum Paylaşma

SMS ile konum paylaşmak için ilk önce haritalara girmeniz gerekmektedir. Haritalara girdikten sonra yapacağınız şey konumunuzu aktif hale getirip konum tuşuna basmanız. Daha sonrasında haritalar uygulaması sizin konumunuzu tespit edecektir. Daha sonrasında harita da mavi olarak görülen noktaya basmak ve gelen sekmede paylaş tuşuna basmalısınız. Paylaş tuşuna bastıktan sonra karşınıza gelecek ekran da SMS kutucuğunu seçmek olacaktır. Bu sekme de sadece SMS değil pek çok iletişim seçeneğini seçebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı olmaktadır. Farklı bir konum için süreç tek bir nokta da ayrılmaktadır. O da mavi nokta yerine göndereceğiniz adresi yakınlaştırıp basmanız gerekmektedir. Bastıktan sonra yapmanız gerekenler daha önce anlattıklarımızla aynı süreci kapsamaktadır.

 Bu yazımızdan sonra artık sizlerde “Akıllı telefonlarda konum nasıl atılır?” biliyorsunuz.  Sizlerde kolayca bir şekilde konumunuzu paylaşabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.