Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

0 1

Apple Music, iOS işletim sistemli cihazları kullanan kişilerin en sevdiği hizmetlerden bir tanesidir. Dinlemek istediğiniz birçok müzik Apple Music uygulamasında yer alıyor. Apple Music uzaktan nasıl yönetilir? Apple Music uygulamasında bulunan birçok müziği telefona indirebilir ve sonradan dinleyebilirsiniz. Ayrıca uzaktan yönetim desteğinden de yararlanabilirsiniz.

Apple Music Nedir?

Apple Music nedir? Apple Music milyonlarca şarkıyı içerisinde bulunduran müzik platformlarından bir tanesidir. 2015 yılında kullanılmaya başlanan Apple Music, İCloud entegrasyonu üzerinden hizmet gerçekleştiriyor. İTunes üzerinden satın alınan şarkılar, Apple Music’de kolayca dinlenebiliyor.

Apple Music Özellikleri Nelerdir?

Apple Music kullanımı son derece kolaydır. Apple Music uygulamasının öne çıkan özellikleri şu şekildedir;

  • Apple Music’de yer alan arşivleme özelliği sayesinde istediğiniz müzik listelerini yapabilirsiniz.
  • Dinlediğiniz şarkılarla uyumlu alternatif müzikleri inceleyebilirsiniz.
  • Uygulama üzerinde son zamanlarda çıkan şarkılara göz atabilirsiniz.
  • Uygulamayı kullanarak radyo dinleyebilirsiniz.

Uzaktan Yönetim İşlemi Nasıl Yapılır?

Uzaktan yönetim uygulamasını gerçekleştirmek için Macintosh işletim sistemi olan bir PC’ye iTunes yüklemeniz gerekir. iTunes’u bilgisayara indirin. Apple Music hesabınızla uygulamaya giriş yapın. Daha sonra ise App Store’da bulunan Remote uygulamasını indirin. iTunes girişi yapıldıktan sonra remote uygulamasından aygıt ekleyin. Remote açıldığına dair gelen bu uyarı yazısına bastıktan sonra telefona gelen kodu kullanarak iTunes sistemine girebilirsiniz. Kod sonrasında uygulama ile telefon arasında bağlantı sağlanacaktır. Bu adımları uygulayarak kolayca uzaktan bağlantı gerçekleştirebilirsiniz. Uzaktan bağlantı sizlere birçok kontrol seçeneği sunuyor. Telefon içerisinde bulunan Apple müzik uygulamasında liste oluşturabilir ve farklı müzikler ekleyebilirsiniz. Farklı kategoriler üzerinde tüm müzikler elinizin altına geliyor. Apple Music uygulamasında yaptığınız müdahaleleri uzaktan yönetimle de gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca uygulama üzerinde müziklerin ve telefonun kapasitelerini görebilir ve ayarlama yapabilirsiniz. Telefonda yer alan içeriklere uzaktan bağlantı sayesinde kolayca erişebilirsiniz. Müzikleri düzenleyebilmenin yeni yolu uzaktan erişim yöntemini birçok kişi tercih ediyor. Apple cihaza uzaktan bağlanarak istediğiniz müziği arşive ekleyebilirsiniz. Apple Music uzaktan nasıl yönetilir? Sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz. Uzaktan yönetim uygulaması sayesinde tüm kontrol elinizin altına geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.